2016 m. kovo 20 d., sekmadienis

5 mėnesių kūdikio raida

Per šį mėnesį įvyko toks didelis pokytis!


Tarsi, kūdikis peržengė dar vieną savo raidos žingsnį ir šiek tiek paaugo, tapo daug lengviau komunikuoti, net galėčiau sakyti visas laikas kartu yra harmoningas. Vaikas puikiai išreiškia savo poreikius, aš išmokau juos suprasti ir ryšys tapo gana aiškiai apibrėžtas - galima daug daugiau susitarti - kad šiek tiek palauktų, kad pažaistų su broliu, kalbinant šypsosi ir reaguoja, dairosi, viskuo domisi, pvz.: pakabintus rankšluoščius ar užuolaidas labai nori paliesti!

RAIDA

Motorika. Vartosi nuo nugaros ant pilvo, nors pirmenybę teikia labiau vienai pusei. Kartais būna užeina labai didelis noras sėstis, tai riečiasi tiek gultuke, tiek laikoma ant kelių. Sėdint ir laikant pas save, jau laikau labiau sėdimai.

Smulkioji motorika. Žaisliukus jau vis tiksliau gali įsidėti į burna, ima dviem rankomis ir perima iš vienos į kitą. Pirmenybę teikia kairei rankai ir padavus į dešinę perima su kairia. Žiūrėsim, ar ir toliau taip bus.

Socialinė raida. Labai reaguoja į žmones, kurie kalbina, plačiai šypsosi, o jei labai patinka, net guguoja balsu.

Kalba. Guguoja, cypia, kalbinama, bando atkartoti.

Tualetas. Dar nenaudojam daugkartinių sauskelnių (itin retai), natūrali higiena irgi nepavyksta. Nuo 6 mėnesių gal bandysim taikyti ją su puoduku, kai jau patogiau sėdės.

Žaislai. Priklausomai nuo momento - kartais labiau patinka dedami į burną, kartais traškantys, čežantys, cypiantys, dainuojantys. Vis dar esu paieškose patogiai paimamo ir telpančio kramtuko. Bet 4 mėnesį aprašytieji jau tinka geriau. Taip pat bandau žiūrėti ir vėlesniam amžiui tinkamų žaislų - traškančių, cypiančių, besiridenančių, grojančių, tokių, kuriuos galima žaisti sėdint, pagaliuko formos barškučių.

Per šį mėnesį mūsų žaislų kolekciją papildė:
  • Sassy kramtukas Drugelis - vienas patogesnių kramtymui, patogu paiimti, ryškios spalvos.
  • BRIO riedantis barškutis - rieda, barška, gali žaidinti brolis, jau gali pajudinti ranka, puikiai tiks ir vėliau, kai reikės daugiau veiklos.
  • Manhatan toy Skwish  - patogus paimti ir net įsidėti į burną, lengvas, slankiojasi žiedeliai, barška.
  • Barškutis Liūtukas - gautas dovanų, patinka žiūrėti į liūtuką, viduje yra spalvoti barškantys rutuliukai.
  • MAM 2 lygio kramtukas - vieną dieną tiesiog viską labai stipriai kramtė ir iš nevilties pasiunčiau vyrą nupirktį tokį kramtuką, tuo metu kramtė tik kam nors prilaikant ir skausmą numalšino. Patogiau sulaukus 5-6 mėn.
 

DIENOTVARKĖ

Pakankamai stabili, tačiau šį mėnesį laikiausi laisviau ir leidau sau nukrypimus, žiūrėdama pagal taip, kaip jaučiasi. Nustovėjęs rėžimas toks: valgo 7-8 val., po to trumpas 30 min. miegelis prieš kitą maitinimą 10 val. Tada jau stengiamės išbūti iki 12 val. maitinimo. Arba atvirščiai po pirmo maitinimo neužmiega, tuomet trumpas miegelis prieš 12 val. maitinimą. Po jo jau seka ilgas miegas lauke vežimėlyje iki 15 val. Kartais būna vienas kitas pasupimas, o kartais reikia supti ir ilgiau, kai pribunda, kad vėl įmigtų. Kitas maitinimas 17-18 val. ir pagal ilgojo miego kokybę, kartais dar reikia trumpo miegelio, kartais jis nusikelia jau po maitinimo. Taigi, nuo jo ir priklauso, kada eis miegoti nakčiai, bet kitas maitinimas būna 19-20 val. ir jis būna paskutinis. Tik, jei miegelį numigo anksčiau, tai užmiega bevalgydama, jei vėliau, tenka supti ant kamuolio. Ir dar vieną maitinimą stengiuosi padaryti naktį prieš pat eidama pati miegoti (pirmiausiai dėl krūtų sunkumo, antra priežastis, kad naktį nepabustų kokią 3 val. praalkusi).


*dėl nuotrauko naudojimo ir turinio citavimo, būtina susiekti su blogo autore.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą