2014 m. gruodžio 2 d., antradienis

Savaitgalis Osle su 16 mėn. kūdikiu // Weekend in Oslo with 16 months toddler

Spalio mėnesį visai netikėtai susiorganizavome savaitgalinę kelionę iš Bergeno į Oslą. Jau kuris laikas norėjome kur nors Norvegijoje nukeliauti, o sostinės dar nebuvom lankę. Beto, visada gražu keliauti rudenį ar pavasarį, kai galima stebėti gamtos grožybes.


Kelionė lėktuvu/ autobusu/ traukiniuĮ priekį skridome lėktuvu su Norwegian aviakompanija į Sandefjord {perkant kelios dienos prieš, taip buvo žymiai pigiau}, po to dar laukė 2 val. kelionė autobusu iki Oslo, o atgal keliavome naktiniu traukiniu. Planuojant nors ir trumpą kelionę su mažu vaiku, vis dėl to reikia įvertinti skrydžio laiką, nes nevisada pavyksta numigti lėktuve, tad keltis 5 ryto yra šiek tiek ankstoka.. Paskui visą dieną tik ir dėlioji taip, kad vaikas pamiegotų :) Dėl atgalinės kelionės buvau labiau skeptiška ir maniau bus sunkiau, bet viskas buvo puikiai. Pamaitinus mažylį perdaviau tėčiui ir jie gražiai susisukęs į antklodę miegojo nė karto neprabusdamas.


Nakvynė


Kadangi tai Norvegija, į kavines valgyti neprivaikščiosi, reikia vietos, kur būtų galima nors minimaliai pasigaminti, tad rinkomės apartamentus su virtuvėle. Vieni pigesnių Osle, kokybė, žinoma, nebuvo superinė, bet vidutines sąlygas tikrai tenkino. Užsisakėme per puslapį www.booking.com

Maistas


Pirmai dienai priešpiečiams dar turėjome sumuštinių ir sausainių iš namų. Pietums išsivirėme dešrelių su daržovėmis, o vakarienei sukirtome Pica Grandiosa, su ledais. Antrą dieną pusryčiavome koše, dienos iškylai, pasidarėme sumuštinių, įsidėjome dešrelių ir sriubos mažajam. Vakarienei buvome suplanavę vizitą pas draugę, ir kartu pasigaminome dar vieną puikią picą! Sekmadienį pradėjom koše ir susipakavome likusius sumuštinius kelionei. Dar žinoma turėjome visokių užkandžių, vaisių ir skanumynų. Sekmadienio planas buvo nueiti į kavinę nepavyko, nes neradome labai tinkamos su vaiku.

Muziejai // Museums


Nasjonalgalleriet

Nacionalinė paveikslų galerija vaikui nelabai įdomu, nebent ramus ir pailsėjęs. Galima naudotis muziejaus vežimėliais. Sekmadieniais nemokama.

//The National Gallery wasn't really much of the interest for child unless he is quiet and well rested. There is a possibility to use museum's strollers. The gallery is free on Sundays.//

Akershus Festning

Pačioje tvirtovėje nelabai patogu lakstantiems, baisu, kad ko nenuverstų, bet didžiąją laiko dalį miegojo nešioklėj. Tvirtovės kieme ir aplink parke daug erdvės pasilakstymams. Net buvome sustoję čia papietauti.

//The Fortress is not much of convenient place for running around toddler as it seems easy to mess up things around. We were lucky that was nap time and slept for some time in carrier. The courtyard of the fortress and the park around is perfect place for little explorer. We were even lucky to get bench for lunch time.//


Forsvarsmuseet

Karo muziejus - pačiame muziejuje, buvo sunku, nebent pirmame aukšte, kur didesnieji eksponatai - povandeninis laivas ir tankas, į kuriuos galima įlipti. Taip pat tankas stovintis lauke paliko mažajam įspūdį. Muziejus nemokamas.

//Armed forces museum - inside was really tough. On the first floor you can get in the large exhibits like submarine and tank. The tank outside the museum has been an attraction. The museum is free.//


Reptilpark

Roplių parkas - nedidelis roplių muziejus, su viena papūga, kuri labiausiai ir sužavėjo. Yra vienas krokodilas, kelios mažytės beždžionėlės, vėžlys, varlių, gyvačių, vorų.

//Reptilepark - small reptile museum, with one parrot, which was the main attraction for our child. There are also one crocodile, some little monkeys, turtle, frogs, snakes, spiders. //Filmmuseet

Kino muziejus - pats muziejus nedidelis, vaikas buvo išvargęs, tai susidomėjimo daug nebuvo, tik vienoje tamsioje patalpoje patiko spalvotos filmų nuotraukytės. Nemokamas, tad galima pakeliui aplankyti.

//Cinema museum - the museum itself is small, the child was overtired and he wasn't interest in anything but logos from old movies. Museum its free with long working hours, so good choice to step in on windy day.//

Bymuseet 

Oslo miesto muziejus esantis Frognerpark. Muziejus turi kelias sales, kuriose smagu pasivaikščioti, ekspozijos vis keičiamos. Muziejus taip pat nemokamas.

//Oslo city museum in Frogner Park. Museum has several rooms with varying expositions, nice to look around and its free.//

Vaikiškos pramogos // Children entertainments


Slottetparken - pasivaikščioti gal ir gerai, bet vaikams nėra jokios žaidimų aikštelės, o jos tuo metu, kaip tik reikėjo. Apskritai centre vaikiškų žaidimų aikštelių neradome. Tik vieną mokyklos kiemą su žaidimų aikštele netoli Reptilpark.

// Nice to go for a walk but there is no playground around which I desperately need it then. And we were not able to find any children playground in the city centre only one school yard with some children equipments near Reptilepark.//

Frognerparken/ Vigelandparken - tikrai puiki vieta pasivaikščioti (ypač patiko gausybė laiptų!). Nors meninės skulptūros išties savotiškos. Parke esantis žaidimų aikštelė, tiesa, labiau didesniems, tad nesustojom.

//Really good place for a walk (our boy has addiction to stairs!) though sculptures oddish. There is playground near the entrance of the park, but it did seem suitable for older children (many clibings etc.) so we haven't checked it out properly.//


Bymuseet turi kavinę ir vidinį kiemą, kuriame galima paleisti tokius vaikštuolius, kaip mūsų pasiganyti. Šalia muziejaus yra darželis su dar viena žaidimų aikštele, kuria galima naudotis.

//Oslo city museum has cafe with cosy courtyard and there are plenty space to explore and to climb around. There are public kindergarten near the museum with the playground, which can be used after working hours.//

Filmmuseet (kino muziejus) - tai kartu ir kino teatras, kuriame yra vaikų žaidimų kambarys. Nelabai supratom, kaip ten kas, bet tuo metu nevyko jokių užsiėmimų, tai tiesiog žaidėm pora valandų tenai, nes laukėm traukinio, o čia buvo kaip tik puikus laiko praleidimo būdas.

//Cinema museum is also cinema itself with it's own playground.// 

Kavinės su vaikais - Literaturhuset (knygynas, kavinė ir atviras žaidimų kambarys) jau planavau eiti, kad vaikas galėtų pažaisti, nes tuo metu laukėme tėčio, bet tą dieną (penktadienį), vaikų kambarys kaip tyčia nedirbo.
Kiti neaplankyti pasirinkimai kavinės su žaidimų vieta vaikams:
  • Villa Paradiso Grunerløkka (Olaf Ryes plass 8. Tlf. 22354060. www.villaparadiso.no)
  • Kanskje kommer Kongen øverst i Markveien
  • Jensens Bøfhus ved Stortinget
  • Nazar café i Sagene samfunnshus
  • Formosa Te i Tullinsgate (tik kavinė)
  • Egon (Byporten, Frogner, Karl Johan, Nordstrand, Storo, Ullevål)
  • Peppes Pizza (Aker Brygge, Karl Johan, Løren, Nydalen, Hegdehaugsveien)
Info iš www.mammadamen.com ir www.oslomamma.net


Atvirų darželių tokių, kaip Bergene, aptikti nepavyko. Pagal info internete jie paprastai kažkiek mokami ir ne visai centre.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą