2014 m. rugpjūčio 21 d., ketvirtadienis

Kūdikių stovykla pagal "Mažųjų valdas" kūdikių akademiją!

Vien ko verta pati idėja! To dar nebuvo, bet tikimės, kad bus vėl ir daugiau ir smagiau ir net dar geriau!

O ten buvo iš tiesų gera [nors ir pabumbėdavome dėl šio bei to]..

Pirma grįžus iš lietingo Norvegijos kampelio, papulti į lietuviškos gamtos apsuptį, kur dar būtų gausu panašaus amžiaus kūdikių [šį terminą bloge paprastumo dėlei vartoju vaikams iki 2 metų apibūdinti], jų mamų [sąmoningai ugdančių mažylius!], tikrai yra kažkas tokio! Vaikų susirinko gal kokia 15 [mes prie vaikų dar tik pradėjome pratintis, o čia jų visas būrys - mažesnių ir didesnių!

Buvome gana neprastai apgyvendinti, valgėme skanų maistą, mėgavomės geru oru, leidome mažyliams bendrauti lauke, baseinėlyje, žaidimų kambaryje ir visur kur jie susidurdavo ir iš tiesų ilsėjomės, kiek gali ilsėtis mamos. Tiesa, kad nebuvo daug vyrų irgi buvo šioks toks poilsis, nes tą laiką, kurį skiriam jiems, galėjom skirti sau.. :)

Programa

Užsiėmimų buvo sumanyta įvairių:
  • Žolininkė padėjo rinkti ir atpažinti vaistinius augalus ir pasakojo, kur jie gali būti pritaikomi; ruošėme arbatą fermentavimui - niekad nesusidūrusiems buvo įdomu ir naudinga.
  • Įvyko dvi kūdikių piešimo pamokos, kur jie galėjo tepliotis, pažinti spalvas, formas, mokytis pasėkmės-priežasties ryšio.
  • Dvi muzikavimo pamokos - abejos buvo nuostabios, mokytojos Lolita ir Beata puikios, programa visaip kaip skirta sudominti ir lavinti vaikučius.
  • Psichologinė simuliacija mamos - nelabai pavyko, nes dėl mamų motyvacijos ir nesupratimo nebuvo išbaigta.

Pati Renata Lazdin dėl vaiko ligos negalėjo pilnai dalyvauti programoje, to labiausiai ir trūko, įžangų, įvardinimų, apibendrinimų. Apie patį ankstyvąjį ugdymą [ko aš labai tikėjausi] bendros informacijos, kuo jis naudingas, nuo ko pradėti, kokia nauda nebuvo. Aišku, buvo palikta daug laiko ir erdvės pokalbiams tarp mamų šiomis ir kitomis temomis, bet norėjosi tų labiau apsiskaičiusių ir žinančių patirties pasiklausyti.. Moderuota diskusija ar pasidalinimas įvairiomis temomis būtų padėję dar labiau išeiti iš buitinių rūpesčių. Taip pat galėjo būti daugiau mankštelių ne tik mamoms, bet ir kartu su vaikučiais. O labiausiai už viską mamos norėjo bent vieno kito žmogaus, kuriam būtų galima palikti vaiką ir ramiai nueiti į tualetą ar iki kambario, ar gal net valandėlei pažaisti.. :)

Verdiktas - važiuosime kitąmet! arba.. Rengsime savo stovyklėlę! cha :D

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą