2015 m. kovo 27 d., penktadienis

Kaip mokyti piešti 1-2 metų vaiką

Ankstyvasis ugdymas yra ugdymas, kad gali pradėti lavinti mažylį nuo pat pirmų dienų (ir net negimusį). Fizinis lavinimas tiek stambios ir smulkios motorikos, intelektinis lavinimas ir priemonės turi būti pritaikyti žinoma atsižvelgiant į amžių. 

Kūrybiškumas nėra vienas stipriausių mano įgūdžių, todėl ilgą laiką nežinojau nuo ko pradėti. O pradėti galima jau nuo mažų dienų. Ir piešti kuo įvairesnėmis priemonėmis. Apie piešimo priemones, kokias ir kur pirkti ir kiek kainuoja čia.

I. etapas 6-12 mėnesių

 

Aiškius ženklus, kad vaikas gali laikyti pieštuką ar kitą priemonę mačiau nuo 9 mėn. Namuose turėjome dovanų gautas reklamines kreidutes, neypatingai minkštos, bet piešti pavykdavo.

Žinoma, yra didelis noras ragauti ar bent jau įsidėti į burną, todėl geriau rinktis mažiau kenksmingas priemones skirtas patiems mažiausiems (paprastai visos piešimo priemonės yra nuo 3 metų).

Galima piešti rankomis ar kojomis spec. dažais ragaujantiems (jie vis dėl to yra mažiau kenksmingi) - daryti antspaudus, vedžioti pirštu, piešti geometrines figūras, įvairias linijas, tepti teptukais, kempinėmis, vatos gabalėliais, šakelėmis ar lapais ir viskuo ką sugalvojate. Piešti ant didelių lapų, popieriaus rulonų, kartoninių dėžių, pieno pakelių. Idėjų begales tik reikia tinkamai pasiruošti (apsirengti ar nusirengti) ir pirmyn.

Švaresniam piešimui geriausiai aliejinės kreidelės ar minkšti pieštukai ir dideli popieriaus lapai.

II. etapas 12-18 mėnesių

 

Pirmame etape jau piešęs vaikas, daug greičiau žengia tolyn. Dauguma piešimo priemonių yra skirta nuo 3 metų, kai dažų ar kreidelių skanavimo rizika mažesnė, todėl dar šiame etape siūlau rinkis spec. priemones arba 100 proc. priežiūrą.

Mažiesiems piešti daug lengviau su minkštomis priemonėmis (aliejinės kreidelės, minkšti pieštukai, vaškinės kreidelės ar guašas), nes rankytės dar nemoka stipriai spausti ar tinkamai pakreipti ir žinoma  geriausia lengvai nuplaunamas. Namuose pasiteisino vienoje vietoje ant durų pakabinamas didelis popieriaus lapas, kuriame bet kada buvo galima piešti, taip su retomis išimtimis 2-3 k. pavyko išvengti peišimo ant sienų, deja, vėlesniam etape laisvos kūrybos troškimas atgimė.. Taip pat vis dar smagu piešti rankomis ar kojomis.

Galima piešti tiesias linijas aukštyn, žemyn ir horizontaliai, brūkšniai, banguotas linijas, dantukus, apskritimus ir kitas geometrines figūras. Viso šito galima mokyti ir pirmame etape, bet nuo metų lavinamas vaikas jau gali juos įgyvendinti savarankiškai.

Paaiškinkite, ką piešite, leiskite pasirinkti spalvą, pratęsti jūsų liniją. Jei pavyko pasiekti kažkurią iš užduočių pagirkite vaiką. Visuomet aptarkite piešinius ir jų sudedamąsias dalis, taip vaikas pats suvoks, kaip gali įgyvendinti kūrinius.

III. etapas 18-24 mėnesių

 

Su šio amžiaus mažyliais jau galima susitarti, kad jei valgys ar pieš ant sienų, teks su piešimu iškart atsisveikinti. Aišku, su tam tikrais proveržiais, bet dažniausiai pavyksta susitarti.

Priemonės vis dar geriau minkštesnės, bet rankytės daug tvirtesnės ir spausti jau   pavyksta, tad visus rinkinius susidėjome krūvon ir kuo piešti renkamės pagal norus.

Piešiant guašu teptukas yra negailestingai spaudžiamas, lieti akvarele dar nepavyksta.
Labai smagu žiūrėti kaip piešia suaugusieji ir dažnai prašo jam nupiešti žinomus objektus arba piešti kartu: "mama, piešk" :)

Daug puikių idėjų, ką piešti su vaikais artfulparent.com 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą