2015 m. vasario 18 d., trečiadienis

20 mėnesių mažylio gebėjimai

Tapu tapu žingsniuojam toliau.. ir 20 apvalių mėnesių suėjo mums karštoje šalyje, per pačius kinų naujus metus!Motorika. Vaikšto stabiliai, gali nueiti vis didesnius atstumus. Nulipa ir užlipa po kelis laiptus nesilaikydamas. Laisvai spiria kamuolį, gali nešti viena ranka ir lipti laiptais.

Smulkioji motorika. Piešia įvairiomis priemonėmis, spalvomis, kai pabosta, dėlioja pieštukus ar kreideles atgal į dėžutes.

Kalba. Pradėjo vartoti žodžių junginius, jau seniau jie būdamo su "ne", dabar atsirado "dingo" (pvz. "mašina dingo"), "mama" (pvz. "mama pūsk"), "tėti" ("tėti ateik"). Stipriai atkartoja žodžius girdimus aplinkoje. Jei koks naujas įdomus objektas pasakom tą žodį ir greitai įsimena.

Užsienio kalbos. Aktyvaus udgymo nevykdėm, bet lankydamas darželį turi galimybę aktyviai mokytis anglų ir kinų kalbų.


Matematika. Namuose išsikabinome skaičius, susidomėjimas jais iškart išaugo. Skaičiuoti iki 10 dar nemoka, bet žino tokias sąvokas kaip "vienas-du" daiktai, moka tarti skaičius 3,5,6. Pasako ir angliškai six, bet dar nesusietas su skaičiumi. Kadangi gyvename 6 aukšte, pamatęs šį skaičių sako "šeši".

Tualetas. Labai dažnai padarom į tualetą.

Emocinė raida. Mokosi suprasti kitų emocijas, pvz. kai darželyje kas nors verkia nori pakviesti žaisti, paguosti. Kalbama namuose apie emocijas, kaip jaučiamės, jam pasakojam, kada džiaugiamės ar pykstam ir kodėl. Atrodo ir pats vaikas geriau suvokia savo emocijas.

Žaidimai. Vėl grįžo prie mašinyčių, kamuolių, labai patinka būgnas ir kitokie muzikos instrumentai.

VEIKLA IR LAVINIMO PLANAS

  • Kirpti ir klijuoti
  • Gaminti vaisių salotas (gali pjaustyti minkštus vaisius plastikiniu peiliu - bananus, barstyti smulkias uogas)
  • Piešti ratus šlapiame smėlyje su pirštu ar lazdele
  • Lankstyti popierių
  • Porų žaidimai - surasti daiktams poras, pvz. kojinėms, pagal spalvas tinkančius
  • Labanaktis atskiroms kūno dalims
  • Rūšiavimas įvairių daiktų


Šaltiniai:
www.babycenter.com
www.earlyinterventionsupport.com

1 komentaras: